Stoke – Swansea: Fogadási Tippek és Championship Előzetes
- Bet365 Stadium
- Február 08. 20:45
*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért
Mai utolsó mérkőzésünk következik, ahogy mondtam, ez is a Championshipből. A másodosztályban is ismerős, de az élvonalban is sokszor szereplő együttesek lesznek a főszereplőink, a Stoke, valamint a Swansea. Az valószínűnek tűnik, hogy jövőre egyikükkel sem találkozhatunk az élvonalban, mivel mindketten a tabella hátsó felében szerepelnek, de annyira messze a kiesőhelyektől, hogy másodosztályú tagságuk biztosnak látszik. Mondjuk szép is lenne, ha a feljutásra pályázó, de gyenge idényt futó hattyúknak a kiesés ellen kellene harcolniuk. A Stoke-ról azért jegyezzük meg, hogy a másodosztály tabellájára tekintve azt láthatjuk, hogy mindössze hat pontra van a 6. hely, ami már play-offot ér. Van még jó pár forduló, és a ligában tapasztalható összevisszaság miatt még akár esélyes lehet a Stoke is a Premier League-re. Matematikailag. A többit meg meglátjuk.
Formát tekintve egyikük sem kiemelkedő, de különösen rossznak sem mondhatnánk őket. Szóval egy érdekes mérkőzésre van kilátás, ahol a fogadóirodáknak határozott tippjük van, ők a hazaiakat tartják a favoritnak.
Holnap újra jelentkezünk angol első-, és másodosztályú csatákkal, szerdán pedig már a hétvégére fókuszálunk. Jöjjön a Stoke – Swansea találkozó!
Stoke
Mint feljebb írtam, még nem nagyon lehet meghatározni, hogy a Premier League-ben is gyakran megforduló Stoke City hol fog végezni. Hiszen innen még felfelé és lefelé is vezethet az út.
Az együttes tavaly a 14. helyen végzett, épp ott, ahol most állnak. Most viszont még van lehetőségük nagyon könnyen feljebb lépni, csak el kellene kapni a fonalat. Ami viszont nem megy. Az utolsó három meccsükön egy pontot szereztek, idén egyedül a Hullt tudták megverni.
Igaz, játszottak nagycsapatokkal, az élen álló Fulham 3-2-re tudott ellenük győzni, a Huddersfielddel ikszeltek, viszont a Coventry és a Preston elleni fiaskó nehezen magyarázható.
AZ FA Kupában ők is pályára léptek, és tovább is jutottak a harmadosztályba süllyedt Wigan ellen, az eredmény 2-0 lett, a gólokat Josh Maja és Jacob Brown szerezték.
A Huddersfield elleni bajnokin akár a győzelmet is megszerezhették volna, hiszen, ha nem is sokkal, de jobbak voltak ellenfelüknél. Viszont korán hátrányba kerültek, és onnantól az egyenlítés volt a fő céljuk. Ez végül a hajrában esett meg, ismét Jacob Brown villant, most a cserepadról.
Ha minden igaz, a lassan egy éve sérült Tashan Oakley-Boothe-ra, valamint Harry Souttarra nem számíthat Michael O’Neill.
A várható kezdőcsapat:
Bonham – Wilmot, Jagielka, Harwood-Bellis, Tymon – Baker, Thompson – Campbell, Vrancic, Philogene-Bidance – Brown
Egymás elleni meccsek:
2011. óta összesen 21 mérkőzést játszottak le egymás ellen, egy kicsit jobb a Stoke, ők 11, a Swansea 7 meccset nyert, három meccsük végén volt egyenlő az eredmény.
Az elmúlt szezonban a Swansea mindkét meccsét megnyerte a Stoke ellen, igaz, akkor sokkal jobban játszottak, mint idén.
Legutóbb augusztusban mérkőztek meg a Swansea otthonában, és a Stoke három ponttal távozott, 3-1-re nyertek Powell, Clucas és Östigard góljaival. A hazaiak részéről a házi gólkirály, Piroe volt eredményes.
Swansea
Pótolgatja meccseit a Swansea, nemrég még csak 25-nél jártak, most 28-nál, azonban sokkal feljebb nem tudtak lépni, hiszen kétszer kikaptak, és csak egyszer nyertek. De az épp legutóbb volt, hatalmas meglepetésre úgy győzték le 1-0-ra (Michael Obafemi góljával) a második helyen álló Blackburnt, hogy Manning kiállítása miatt majdnem egy teljes félidőt emberhátrányban játszottak.
Ezzel együtt is csak a 16. helyen állnak, és mögöttük ott egy sor gárda egyetlen győzelemnyire. Ez a szezon sok szempontból csalódás, főleg a tavalyi után.
Idegenben rendkívül gyengék, 13:22 a gólarányuk, három meccset nyertek a 14-ből és hétszer kikaptak.
Az együttes pihenhetett a hétvégén, nem kellett az FA Kupában játszaniuk, már korábban kiestek a Southampton csapatával szemben.
Elviekben nincs sérültje az együttesnek, ami azt jelenti, hogy az a Paterson is a pályán lesz, aki az egyik legfontosabb játékosa a Swansea-nak. A Blackburn elleni meccset már végigjátszotta, így mondhatjuk, hogy valóban teljesen felépült. Manning viszont nem lehet a pályán eltiltása miatt.
A várható kezdőcsapat:
Fisher – Cabango, Downes, Bennett – Christie – Ntcham, Grimes, Paterson, Wolf – Obafemi, Piroe
Tippelde
Nehéz választás, hiszen vannak pro, és kontra érvek mindkét csapatnál. Nem szédít meg bennünket a Swansea győzelme a Blackburn ellen, azt a sikert is a helyén kell kezelni.
Mi úgy gondoljuk, hogy a győzelemre nagyobb esélye van a Stoke-nak, ám nem lesz könnyű meccs. Olyan találkozót várunk, ahol egyetlen gól dönt, így hát a két és fél gól alatti eredményt fogadjuk meg.
Bukméker | Oddsok | Bónusz* | Megtekintés |
---|---|---|---|
Betovo
|
Oddsok: 1.65 | Bónusz: 100,000Ft | |
BassBet
|
Oddsok: 1.62 | Bónusz: 35,000Ft | |
RTbet
|
Oddsok: 1.62 | Bónusz: 35,000Ft |