Serie A Igazolások 2022/23 – AC Milan
Anglia után Olaszország a következő ország, amelynek átigazolásaiba belemerülünk. Mivel itt is az ABC-sorrendet preferáljuk, rögtön az elején jön is a bajnokcsapat, az AC Milan. A Stefano Pioli által irányított gárda 11 szűk esztendőt követően tudott felérni a talján bajnokság csúcsára, komoly küzdelemben, hatalmas izgalmak közepette. Anno az volt a kulcs, hogy Pioli felismerte, rövid a kispad, és muszáj pár játékost igazolni, hogy a keret ne fulladjon ki a bajnokság kétharmadánál. Megtette. Nem nagy neveket igazolt, hanem dolgos játékosokat, olyanokat – többségében -, akik tudnak padozni, és akiknek a csapatérdek az első. Pioli számára a fő feladat, hogy Európában is mutasson valamit csapata. Legutóbb az nem sikerült. Így hát most talán egy kicsit komolyabban kell venni az átigazolási piacot is.
AC Milan
Elképesztő csata volt az Interrel a bajnoki címért. Minden az utolsó fordulóban dőlt el, a Sassuolo elleni idegenbeli csatát aztán magabiztosan hozta a rossoneri. Teljesen megérdemelten lettek Olaszország új urai, azonban a következő év még ennél is szorosabb lehet. Erősödött az Inter, a Juventus, és még közel sincs vége az átigazolási időszaknak. Pioli is rendületlenül dolgozik, ám eddig még nem igazán nyúlt mélyen a zsebébe…
Érkezők
Eddig a piros-feketék három játékos érkezését jelentették be a nagyközönségnek. Nincs ez összhangban a távozók névsorával, de hosszú még a július, no meg ott az egész augusztus is. A háromból két játékos már ebben az idényben is a Milant erősítette, Junior Messias és Alessandro Florenzi döntött úgy, hogy végleg Milánóba teszik át a székhelyüket. Egyikük sem volt épp drága, a brazil szélsőért valamivel több mint négymillió eurót fizetett a bajnok, míg Florenzi átigazolási díja a 3 milliót sem érte el.
Harmadik érkezőjükről is lerántották a leplet. Hónapok óta udvaroltak a Liverpool mellőzött belga csatárának, Divock Originak. A támadót Jürgen Klopp az egyik legjobbjának minősítette, akivel öröm volt együtt dolgozni, de a pályán ez nem köszönt vissza. A német csak alkalmanként játszatta Origit, aki persze így menni akart, vágyott az állandó játéklehetőségre. Végül a szerződése lejártával a Milant választotta, pedig szép számmal voltak kérői.
A 27 éves csatárnak Giroud-val és Ibrahimoviccsal kell majd megküzdenie a kezdő tagságért. Szerintünk menni fog neki. Kérdés, hogy érkezik-e még támadó? Hamarosan megkeressük erre a választ. Ibráról még annyit, hogy ugyan szerződése lejárt, ám újra aláír majd a klubhoz, és itt fejezheti be karrierjét. Az olasz La Repubblica cikke szerint egy szezont vállal, azt is minimálbérért, ami amúgy 100 ezer eurót jelent. Másnak az a heti fizetése. Megint azt mondom, lehet imádni és lehet utálni a svéd klasszist, mi az előbbiek táborába tartozunk. Ezek után meg főleg.
Az utánpótlásból két fiatalt hoztak fel az első csapathoz. Luca Stanga belső védőként bevethető, Andreas Jungdal pedig kapus.
Még két játékos érkezhet, a különböző források egybehangzóan állítják, hogy a Chelsea szélsője, Hakim Ziyech napokon belül aláírhat. Nem ez lenne az első transzfer a londoni klubbal, a viszony kiváló, így bizonyosan hamar meg tudnak egyezni. Ziyechnek is érdekében áll a váltás, mert a Stamford Bridge-en egyre kevesebb szóhoz jutott.
*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért
A másik érkező a Fenerbahce dél-koreai védője, Min-jae Kim. A Fenert erősíti Szalai Attila is, akit szintén megkörnyékezett pár topcsapat. A törökök pedig azt mondták, mindkét bekkjüktől nem fognak megválni. Vagy egyik, vagy másik. Szóval ez még egyelőre nem vehető készpénznek.
Volt még korábban érdeklődés Nicoló Zaniolo felől, ám az AS Roma képviselői határozottan utasítottak el minden megkeresést.
Kölcsönből visszatérők
Rengeteg játékos töltötte kölcsönben az elmúlt évet, akik most mind visszatértek az AC Milan kötelékeibe. Sokan nem maradnak, sokan végleg távoznak, mások újabb kölcsönre indulnak. Most a legérdekesebb játékosokat említjük csak meg: Jens Petter Hauge (Eintracht Frankfurt), Tommaso Pobega (Torino), Yacine Adli (Bordeaux). Ők azok, akik akár maradhatnának is, beférnének, vagy legalább perememberek lehetnének. De, mint tudjuk, a kölcsönjátékosokra általában más sors vár.
Távozók
Egyelőre a távozók listája hosszabb, mint az érkezőké. Vannak igazán fájó távozók, mint például Franck Kessié, aki posztján a világ egyik legjobbja, most mégis úgy távozik, hogy a Milan kasszájába egyetlen euró sem folyik be. Lejárt a szerződése, és világossá tette az elefántcsontparti, hogy szeretné kipróbálni magát máshol. A győztes a Barcelona együttese lett. Az vigasztalhatja a drukkereket, hogy legalább nem az Interben kötött ki, mint egy évvel ezelőtt Hakan Calhanoglu…
Szintén távozott Jens Petter Hauge, akinek bejött a kölcsönlét Németországban. És ami fontosabb, a Frankfurtnak is bejött Hauge. Tizenkét millióért vásárolták meg a norvég szélső játékjogát. Léo Duarte szintén távozott, őt az Istanbul Basaksehir vette meg, a vételár mindössze kétmillió euró volt.
Ami számunkra meglepetés, hogy Alessio Romagnoli is elhagyta az együttest, klub nélkül maradt. A csapatkapitányi karszalagot is viselő 27 esztendős védő bizonyára hamar talál magának új csapatot.
Emil Muratira nem tartottak igényt, ő az utolsó távozó. Illetve nem, mert Lorenzo Colombot, a csapat 20 esztendős csatárát a fejlődés elősegítésének céljából elküldték Leccébe. A frissen feljutott együttesnél akár komoly szerepet is betölthet, ami csak jó a piros-feketéknek.
Samu Castillejo lehetséges eligazolásáról is beszélnek, a célállomás a Valencia lehet, míg Rafael Leaot több nagycsapat is vinné. Szóba hozták a Real Madriddal, a Barcelonával, legutóbb pedig a Chelsea-vel. Leao nem ragaszkodik a váltáshoz, klubja meg ragaszkodik hozzá, nagyon sok pénzt kell letenni az asztalra, hogy rábólintsanak a házi gólkirály távozására.
Takaréklángol pislákol tehát a bajnok, biztosak vagyunk abban, hogy augusztus közepére kissé jobban átalakul a keret.