Megvan az Első Két Elődöntős – Kiesett a Címvédő
Hát, mégsem verhetetlen csapat a Bayern München. A tavalyi év vitathatatlanul legjobb csapata idén a legjobb nyolc között kényszerült búcsúzni a legrangosabb európai kupasorozattól, ráadásul az a Paris Saint-Germain verte ki őket, akiket felülmúltak a tavalyi döntőben. Édes volt tehát a bosszú Párizsban.
Előnyről várhatta a visszavágót a Chelsea is, Thomas Tuchel együttese a Ramón Sánchez Pizjuánban nyert „idegenben” 2-0-ra, így a „hazai” visszavágón – szintén a Sevilla pályáján – nem kellett annyira odatenni magukat. Nem is tették. De az elődöntő így is meglett.
Lássuk, milyen meccset játszottak a csapatok!
PSG – Bayern München: 0-1
G.: Choupo-Moting
Továbbjutott a Paris Saint-Germain 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
Az első meccsen Münchenben szakadt a hó, hideg volt, és nagyon nehéz talajon kellett a játékosoknak futballoznia. Na, most legalább a hó nem esett. A Bayern München 3-2-re kapott ki a saját pályáján, de úgy, hogy a PSG összesen hatszor lőtt kapura, míg a bajorok több mint harminc alkalommal. Azonban a támadásokból hiányzott Robert Lewandowski, aki a válogatott szünetben, Andorra ellen sérült meg. És ő még olcsón megúszta, nem úgy, mint szegény Kalmár Zsolti…
A franciáknál Marco Verratti és Alessandro Florenzi már a kispadra leülhettek, miután mindketten átestek a koronavíruson, viszont Marquinhos, az első meccs egyik gólszerzője nem épült fel, így középen Danilo váltotta őt.
A lengyel gólgép nélkül Choupo-Motingnak kellett bebizonyítania, hogy nem csak tartaléknak jó, de adott esetben főszereplővé is előléphet. Nem mellesleg a támadó korábban a PSG-ben futballozott…
Nagyon szűk kerettel érkezett egyébként Hansi Flick, a kispadon mindössze hét játékos kapott helyet, közülük a legrutinosabb, Javi Martinez egymaga többször húzta magára a Bayern mezét, mint a többiek együttvéve. Ott volt Kouassi (18 éves), Musiala (18), Zaiser (22) és Stanisic (21). Meg hát Sarrnak és Nübelnek sem jutott sok meccs eddig…
No, de térjünk rá magára a találkozóra, amely nyugodt labdázgatással indult, viszonylag eseménytelenül. Viszonylag, mert a 7. percben a Bayern védők hibáztak, és Neymar lecsapott az ötösön egyedül hagyott labdára, és estében kapura is lőtt. De Manuel Neuer remekül együtt élt a játékkal, és jobb kezével blokkolta a brazil próbálkozását.
A 25. percben Choupo-Moting sarokkal pörgetett Leroy Sanéhoz, aki kapura csavart, de túlságosan elszabta a lövést. Ahogy egy perccel később Joshua Kimmich is, az ő lapos próbálkozása ugyanúgy a jobboldali kapufa mellett hagyta el a pályát.
A találkozó ezen szakasza eléggé eseménydúsnak bizonyult, a németek kapuja előtt is zajlottak az események: Neymar volt a főszereplő, első ziccerét Neuer védte, másodszor pedig a kapufát találta el az egykori Barca kedvenc.
És nem ez volt az utolsó kapufája Neymarnak, másfél perccel később ismét áldhatta az égieket Neuer, ezúttal a felsőlécen csattant a labda…
És ha hiszitek, ha nem ez sem az utolsó kapufa volt, megint egy perc telt el, megint Neymar került helyzetbe, és megint megakadályozta őt a gólszerzésben a kapufa… Hihetetlen pech…
Viszont ahogy az ilyenkor lenni szokott, jött a menetrendszerű büntetés: A 40. percben Thomas Müller a tizenhatoson belül tökéletesen készítette le a labdát David Alabának, az ő lövését Keylor Navas még védte, de a kipattanót Eric Maxim Choupo-Moting bekotorta fejjel.
Visszajött a Bayern, egy gólra voltak a továbbjutástól!
A 44. percben Alaba még tüzelt egy nagyot – Keylor bravúrral védett -, majd jött a hármas sípszó. Ahogy az első meccs, úgy ez sem volt unalmas…
És szerencsére, a második félidőben is ugyanúgy felváltva forogtak veszélyben a kapuk! Nem ez volt Neymar legjobb meccse, rögtön a második félidő elején egyenlíthetett volna, miután Di Maria pazarul varázsolta elé a zsugát, de egy icipicit hosszú volt a társnak.
Alaba is folytatta, ahol abbahagyta, messziről lőtt, de most Keylornak nem kellett közbeavatkoznia.
Az első meccsen a Bayern hagyott ki mindent, most a PSG. Megnéztem volna egy olyan meccset, ahol mindketten a legjobbjaikkal állhatnak ki, nem lett volna az egy rossz találkozó. De így sincs miért panaszkodni. Nekünk, akik semlegesek vagyunk és a párizsiaknak. A Bayern München nem fog tehát címet védeni, de ez bizony nem sokon múlt…
**Az Általános Felhasználási feltételek érvényesek, csupán a maximális bónusz összeg és a % növekedett. Kizárólagosan új játékosok számára elérhető, mivel ez egy Üdvözlő Ajánlat. Érvényesség január 25. végéig.
*F. Feltételek érvényesek! Kattints a "Fogadj most!" hivatkozásra a részletekért
Chelsea – FC Porto: 0-1
G.: Mehdi Taremi
Továbbjutott a Chelsea 2-1-es összesítéssel
Tyű, erről a meccsről nem lesz könnyű beszélni. Azért nem, mert az egyik legunalmasabb meccs volt az idei Bajnokok Ligája szezonban. 2-0-s előnnyel vágott neki a meccsnek a Chelsea, így annyira nem törték magukat támadásban, Tuchel is úgy állította össze a kezdőt, hogy igazi, vérbeli csatár nem is volt a pályán.
Szögezzünk le valamit rögtön az elején, ami nagyon sokat el fog árulni a meccsről: Az első félidőben egyik csapat sem tudta eltalálni a kaput, ez 90 perc után csak egy kicsit javult, háromra nőtt…
Szóval, nem volt egy élvezhető meccs sajnos, de a cél sokszor szentesíti az eszközt, és az angoloknak ez így tökéletes volt.
Sergio Oliveira egyből visszakerült a kezdőbe eltiltása után, azonban Mehdi Taremi csak a kispadon kapott helyet.
Az egész félidő elrontott lövésekről, portói hajtásról szólt, Jesús Corona révén kétszer kerültek helyzetbe a vendégek, az első lehetőségnél Edouard Mendy passzolta el a labdát, a másodiknál meg Ben Chilwell mögé tudott bebújni a mexikói, de jócskán fölé lőtt.
És nagyjából ennyi, ennyi történt az első félidőben…
A második félidő is ugyanígy folyt, a Porto támadott, a Chelsea kontrázott, és a 3-4-3-as hadrendben erre volt is lehetőségük, mert Chilwell és Reece James a védekezésből, és a támadásokból is kivette a részét.
A jég a 65. percben tört meg, ekkor láthattunk először kapura tartó lövést, pontosabban fejest, Mehdi Taremi volt az elkövető, aki a 63. percben váltotta Grujicot. Azaz kockáztatott Sergio Conceicao, középpályás helyett csatárt küldött be, de hát erre szükség is volt. Az idő csak haladt, gól meg nem született…
Nem született egészen a 94. percig! De az a gól… Az kárpótolt az egész 90 percért! Nanu jobbról adta be a labdát, Mehdi Taremi pedig csodálatos ollózó mozdulattal varrta fel a labdát a bal felsőbe. Mendy mozdulni sem tudott…
De ez a szó szoros értelmében vett szépségtapasz lehetett csak, A Chelsea nyolcadszor jutott az elődöntőbe.
A PSG a Borussia Dortmund – Manchester City győztesével csap majd össze az elődöntőben, míg a Chelsea-re a Liverpool – Real Madrid párharc nyertese vár majd.
Holnap ismét jelentkezünk, a második két negyeddöntő eredményével és összefoglalójával.