Bundesliga 2021/2022: Így Láttuk Mi – II. rész

Olvasd el 6 perc alatt szerző Bartos László 2022 június 06.

Az előző részben már a tabella legfontosabb elemeit végigvettük, de még nem végeztünk. Ahogy az előzőekben, most is megnézzük, ki lett a bajnokság gólkirálya, valamint azt, hogy mely csapatok okoztak csalódást, és melyek előtt kell meghajolni…

A gólkirály

Ahogyan nem meglepetés a Bayern München győzelme, úgy az sem döbbenthet meg senkit, hogy a Bundesligában legtöbb gólt szerző játékost Robert Lewandowskinak hívják. A lengyel támadó sorozatban ötödik elsőségét hódította el, ezúttal 35 találatig jutott. Minden bizonnyal ez volt a csatár utolsó gólkirályi címe Németországban, hiszen eléggé elmérgesedett a viszony közte és a München vezetősége között, vélhetően már a nyáron Spanyolországba teszi át a székhelyét, és a Barcelona játékosa lesz. Vagy innen még van visszaút?

Az biztos, hogy Erling Haalandnak már nincs, ő végzett a dobogó legalsó fokán. És ő az, aki már biztosan távozik csapatától, a Borussia Dortmundtól, aláírt a Manchester Cityhez. Kettejük között – némi meglepetésre – Patrick Schick, a Bayer Leverkusen és a cseh válogatott csatára végzett. A hórihorgas támadóra Lipcsében nem volt szükség, Gerardo Seoane együttesében viszont otthonra lelt, és meg is hosszabbította a szerződését.

Az év edzője

Németországban az év német edzőjét választják meg, tehát ebben a listában azok is benne vannak, akik külföldön dolgoznak. Például Thomas Tuchel és Jürgen Klopp. Minket viszont az érdekelne, hogy ki volt a BuLi legjobb edzője. Az biztos, hogy nem Julian Nagelsmann, hiszen az edzők legalább fele bajnok tudna lenni ezzel a kerettel. Nem is Marco Rose, róla sokat elárul, hogy már nem dolgozik a Dortmundnál. De akkor kicsoda? Nos, a Nürnberg Egyetem professzorának tanulmányában Christian Streich, a Freiburg mestere nyert, őt Urs Fischer követte, aki az Union Berlint vitte el Európa-ligás helyezésig.

Kiemelhetnénk még Thomas Reist, aki a VfL Bochummal érte el a bentmaradást, vagy ott van még Domenico Tedesco, aki Jesse Marsch után takarított szépen az RB Leipzig csapatánál.

A szezon pozitív csalódása

Nem volt nagy vita közöttünk azt illetően, hogy melyik csapatokat lehet a szezon kellemes meglepetései közé sorolni. Egyrészt itt van nekünk az Union Berlin, róluk már többször is beszéltünk. Örömteli, hogy január óta ennek a csapatnak a tagja Schafer András is, aki jövőre bejátszhatja magát a kezdőcsapatba. Urs Fischer valóságos mágus, mert ebből a keretből évek óta kihozza a maximumot. Aztán ott van még a Köln, akik szintén kupainduló helyen zártak, pedig tőlük sem volt ez elvárás. És ne feledkezzünk meg a Mainz csapatáról sem. Szalai Ádám egykori csapata elképesztő hazai mérleget produkált, és ennek köszönhetően végre nem a kieséstől kellett tartaniuk.

Nekünk nagyon tetszett a VfL Bochum együttese is, újoncként húzogatták meg az oroszlán bajszát több alkalommal is, és bár semmi különösebb tett nem fűződik a nevükhöz, a semmiből építkezve lettek stabil középcsapat Európa egyik legkeményebb pontvadászatában.

A szezon negatív csalódásai

Ezen a listán is jó pár csapat szerepel… Kezdjünk egy magyar vonatkozású együttessel, hiszen a Hertha BSC-t az idény elején Dárdai Pál irányította. Sok lehetőséget nem kapott, a lehető leghamarabb megszabadult tőle Bobic, a sportigazgató, aki a rossz szereplést összekötötte a magyar edzővel. Nem neki lett igaza, sem Tayfun Korkut, sem Felix Magath nem tudta kirángatni a gödörből a fővárosi csapatot, de utóbbinak legalább sikerült bent tartania őket az élvonalban. A Hertha az elmúlt években több mint háromszáz millió eurót költött igazolásokra. Maradjunk annyiban, hogy ez a pályán egyáltalán nem látszott…

Számunkra hatalmas csalódás volt a VfL Wolfsburg csapata is. Tavaly a negyedik helyen végeztek, tehát indulhattak a Bajnokok Ligájában, idén azonban alulmúlták jócskán saját teljesítményüket. Néhány komolyabb fellángoláson kívül semmit nem mutattak, végül a 12. helyen végeztek.

Ne feledkezzünk meg a Borussia Mönchengladbach csapatáról sem, akik a 10.-ek lettek, illetve EL-győzelem ide, EL-győzelem oda, az Eintracht Frankfurt is csalódást okozott, már, ami a Bundesligában mutatott teljesítményüket illeti.

A Bundesliga magyarjai

Szerettünk volna egy külön bekezdést adni a magyar játékosoknak, hiszen a topbajnokságok közül itt szerepel a legtöbb magyar játékos. Az RB Leipzigben Gulácsi Péter és Orbán Willi klasszis teljesítményt nyújtottak, előbbi idéntől már a csapatkapitányi karszalagot is viselte. Szoboszlai Dominik első teljes évében nem játszott rosszul, fontos gólokat szerzett és szép gólpasszokat adott, ám a várt áttörés elmaradt. Viszont a klubnál ragaszkodnak hozzá, és teszik ezt okkal, látnak benne fantáziát.

A Freiburgnál Sallai Roland szintén jó szezonon van túl, Christian Streich sokszor számított rá a kezdőcsapatban, a Freiburgnak pedig szándékában áll megtartani a magyar válogatott támadó középpályását.

Schafer András télen érkezett a DAC-ból, neki még fel kell vennie a Bundesliga tempóját, viszont Urs Fischernél jó kezekben van.

Szalai Ádám nem játszott sokat a Mainzban, meg is váltak tőle, a támadó Svájcba, az FC Baselhez igazolt, míg Novothny Soma a Bochumból ment Ciprusra. Sokat ő sem szerepelt a német élvonalban.

Holnap a spanyol bajnoksággal folytatjuk, majd a Ligue 1 pontvadászatával zárul az összefoglalónk.

A szerzőről

Az online sportfogadással sac/kb 7-8 éve foglalkozom igazán komolyan. Több fogadóirodánál is van számlám, de csakis olyanoknál, ahol jók (magasak) az odds-ok a labdarúgás és lóverseny fogadások, illetve a tenisz esetében.

Bajnokok Ligája
felső