A Szabadúszók Álomcsapata

Olvasd el 9 perc alatt szerző Bartos László 2022 június 06.

Tavaly már próbálkoztunk egy hasonlóval, akkor viszont nem egy kezdőcsapatot raktunk össze, szimplán a legkelendőbb szabad igazolásokat tekintettük át. Idén viszont ténylegesen összerakunk egy csapatot, ami – szerintünk – sok bajnokságban megállná a helyét. Kiemelném, hogy sok helyen a bőség zavarával küzdöttünk, néhány poszt viszont hiányposztnak számít, jobbhátvédet és kapust úgy kellett vadászni a csapatunkba.

Azt is megjegyezném, hogy akadnak olyan játékosok, akik nem várták meg, hogy lejárjon a szerződésük, már most tudni, hogy hová igazolnak. És itt kiemelném, hogy ezek a játékosok a cikk írásának pillanatában még korábbi klubjuk alkalmazásában állnak hivatalosan, és könnyen lehet, hogy szinte azonnal elkelnek, de egyelőre úgy néz ki, hogy egy ideig szabadúszók lesznek.

A kapus

Thomas Strakosha

Ahogy írtam feljebb, kapusposzton azért akadtak problémák, az öt legnagyobb bajnokságot tekintettük meg, és nem nagyon sorjáztak azok a portások, akiknek lejár a szerződésük. Thomas Strakosha, a Lazio portása a legnagyobb név közülük, ő játszott a legmagasabb szinten, őt taksálják a legtöbbre, most mégis csapat nélkül marad. Idén Pepe Reinával felváltva őrizték a római kaput, emlékezetes vele kapcsolatban a Galatasaray elleni EL-meccsen elkövetett bakija, ami után Maurizio Sarri kitette a kezdőből egy jó időre.

Strakosha egyébként az albán válogatott kapuját is őrzi, korát tekintve 27 esztendős, nem féltjük attól, hogy hosszú időn keresztül csapat nélkül marad.

A védők

Ryan Fredericks (RB)

Jöjjön a másik hiányposzt. Itt sem volt túl bő a felhozatal, Lukas Klünter és Ryan Fredericks között agyaltunk, végül a West Ham játékosa lett nálunk a nyerő. David Moyes csapatában csak akkor kapott helyet, ha égett a ház, márpedig idén azért többször is voltak gondjai a skót mesternek a védelemmel, folyamatosan estek ki kisebb-nagyobb sérülések miatt a játékosai.

Ennek ellenére a kalapácsosoknál úgy döntöttek, nem tartanak igényt a 29 éves védőre, ami érthető, összesen hét bajnokin kapott csak szerepet. A hírek szerint egy pillanatra sem marad csapat nélkül, korábbi kenyéradója, a Premier League-be frissen feljutott Fulham tárt karokkal várja.

Andreas Christensen (CB)

Az egyik legnagyobb név a listán. A dán belső védő éveken át volt a Chelsea meghatározó tagja, szinte kirobbanthatatlan volt. Először január környékén szellőztették meg, hogy lejáró szerződését nem akarja meghosszabbítani, és bár a londoniaknak volt pár próbálkozásuk az ügyben, hogy megváltoztassák a döntését, Christensen kitartott az elhatározása mellett.

Védőtársához, Antonio Rüdigerhez hasonlóan ő is Spanyolország felé tart, a Barcelona együttese ostromolja őt. Mondjuk akkora ostromra nincs is szükség, mivel a gránátvörös-kék klub elég szimpatikus Christensen számára.

Romain Saiss (CB)

A másik belső védőnket is a Premier League-ből választottuk. Romain Saiss a Wolves alapembere volt az idei szezonban, Nuno Espirito Santo és Bruno Lage is számított rá. Azért ő már benne van a korban, 32 esztendős, ami egy védő számára épp tökéletes, így bárhova is megy, ott nagy segítség lehet. A marokkói hátvéd hat szezon után köszön el a Wolverhamptontól, karrierje nagy részét náluk töltötte.

Nem csak hátul, de elől is erős volt, jó fejjátékának köszönhetően a rögzített szituációknál rendre veszélyt tudott teremteni. Az idei szezonban kettő, a tavalyiban három gólt szerzett bajnoki meccseken.

Marcelo (LB)

Kell őt egyáltalán bárkinek bemutatni? A Real Madrid élő legendájáról beszélünk, aki tizenhat év után, bajnokként és Bajnokok Ligája-győztes kapitányként távozik. Marcelo pályán mutatott hanyatlása már egy ideje látszott, nem hiába igazolták a helyére Ferland Mendyt. Ettől függetlenül az öltözőben betöltött szerepe megkérdőjelezhetetlen volt. Ő a Real Madrid legtöbb címet szerző játékosa, megszámolni is hosszú ideig tart azokat a serlegeket, amit 2007 óta megszerzett.

Arról nincsenek hírek, mi lesz a bekk sorsa, nem szólnak pletykák különböző csapatokról, pedig a top bajnokságok mindegyikébe beférne idősebb kora ellenére is. Egyetlen pletyka van vele kapcsolatban: A visszavonulás. Mivel Marcelo fia a Real Madrid utánpótlásában játszik, az is felmerült, hogy az ő támogatása érdekében – valamint a megfelelő fejlődés, a stabil környezet érdekében – Marcelo szögre akasztja a csukát, munkát vállal a királyiaknál, és átadja a terepet az utódnak. Amilyen önzetlen volt a pályán, mi simán kinézzük ezt is belőle.

A középpályások

Paul Pogba (CM)

Igen, én is tisztában vagyok vele, hogy Paul Pogba hamarosan a Juventus játékosa lesz. De még nem jelentették be. Szép kis kavalkád, amit maga mögött hagy a francia világbajnok. És micsoda üzleti érzék a Manchester United csapatától. Egyszer elengedték a Juventusba ingyen őt, aztán több mint százmillió euróért visszavásárolták. Hogy most ismét visszaengedjék a zebrákhoz. Ingyen… Na mindegy. Pogba Manchesterben – szerintünk – soha nem találta a helyét, neki akkor ment a legjobban, amikor Torinóban játszott. Na meg a válogatottban. Lehet, hogy a környezetváltozás egy kicsit segít visszakapaszkodni a középpályások élvonalába, mert azért most messze nincs ott.

Franck Kessié (CM)

Az elefenántcsontparti játékos az egyik legfontosabb láncszem volt Stefano Pioli együttesében. Kessié ebben az idényben 31 bajnokin lépett pályára, ezeken a meccseken 6 gólt szerzett. Neki is lejár a szerződése, és már az idény közben megmondta, hogy nem fogja meghosszabbítania azt. A Milan még – a bajnoki cím hatására – indíthat iránta egy rohamot, de kétlem, hogy meg lehetne őt győzni. Főleg, hogy a Barcelona került képbe, mint lehetséges utód. Ez az igazolás akkor jöhet össze, ha a Manchester United valóban leigazolja Frenkie de Jongot a katalánoktól. Akkor már lesz hely Kessiének a kezdőben.

Gareth Bale (RW)

Hát persze, hogy itt van Gareth Bale is. A walesi szélső megannyi szép és szomorú sztorit adott a Real Madrid dukkereinek, mégis egy nagyon érzelmes levéllel búcsúzott a blancóktól. Kilenc évet játszott a spanyol fővárosban, a Bartra elleni sprintre vagy a Liverpool elleni BL-döntős duplájára mindig emlékezni fognak az emberek. Meg arra a molinójára is, hogy „Wales, golf, Madrid… Ebben a sorrendben”. Bale szép lassan szorult ki a madridi kezdőből, és a hozzáállása nem is azt tükrözte, hogy szeretne visszatérni oda. Több lehetséges állomáshelyről beszéltek már, még az angol másodosztály is szóba került. Meglátjuk, főleg, hogy Wales… a világbajnokságra, és korábban az a hír járta, hogy Bale akár vissza is vonulhat, ha a nemzeti csapat elbukik a Katarba vezető úton.

Isco (CAM)

Szintén egy Real Madrid-játékos. Akinek technikai tudása megkérdőjelezhetetlen, azonban a hozzáállás, a szorgalom itt is okozhatott problémát. No meg az, hogy az Isco-féle játékosokból Madridban egyik edző sem kért. Leszámítva Julen Lopeteguit, aki viszont pár fordulót töltött csak a csapatnál. A klasszikus irányítóra egyre kevesebb szükség van a futballban, sokkal komplexebbé vált a játék. Isco nem gyors, nem igazán tud védekezni, viszont úgy cselez és lát a pályán, mint kevesen. Állítólag a Real Betis csapatával megegyezett, de a másik andalúz klub, a Sevilla is hívja.

Angel Di Maria (LW)

Az argentin szélső megfordult Spanyolországban, Angliában és Franciaországban is, számtalan gólt szerzett és sok címet gyűjtött be a csapataival. De egy kissé eljárt felette az idő. Elmúlt 34 éves, gyorsasága is kopott egy kicsit, de még mindig kivételes tudású focista.

Nem tudni, hová igazol, valószínű, hogy Európában marad, de az is előfordulhat, hogy utolsó szezonjaira hazaigazol Argentínába, esetleg kipróbálja magát az Államokban.

A csatár

Paulo Dybala (ST)

Di Maria honfitársát sem hagyhattuk ki, bár itt igazán gondban voltunk. Edinson Cavani és Luis Suárez is csapat nélkül marad, meg még egy rakás remek támadó. De mind közül Dybala a legnagyobb név, legalábbis szerintünk. A támadó Euróoában csak a Juventusban futballozott, és bár évekkel ezelőtt százmilliót sem sajnáltak volna érte bizonyos csapatok, most senkinek sem kell, még saját csapatának sem. Hogy mi áll a háttérben, azt mi nem tudjuk, de az biztos, hogy pillanatok alatt meglesz majd a csatár új klubja.

Ez a mi kezdő tizenegyünk, és tudjuk, hogy sok jó spíler kimaradt. Hamarosan következik a Bundesliga évértékelőnk, valamint ma még olvashattok egy kis összefoglalót a magyar válogatott hatalmas sikeréről, amit tegnapelőtt arattak Anglia ellen.

A szerzőről

Az online sportfogadással sac/kb 7-8 éve foglalkozom igazán komolyan. Több fogadóirodánál is van számlám, de csakis olyanoknál, ahol jók (magasak) az odds-ok a labdarúgás és lóverseny fogadások, illetve a tenisz esetében.

Bajnokok Ligája
felső